Stanowisko:

Chief Accountant - TAX Expert (m/f)

Firma: Michael Page

Miasto/Region:Katowice / śląskie

Treść oferty:

Kogo szukamy / Profile description:

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne z zakresu rachunkowości
  • Około 4 lata doświadczenia na samodzielnym stanowisku księgowym w międzynarodowej spółce będzie dodatkowym atutem
  • Znajomość polskiej ustawy o rachunkowości oraz międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej i prawa podatkowego
  • Bardzo dobra znajomość przepisów z zakresu podatku VAT w obrocie międzynarodowym (import i eksport usług oraz towarów, transakcje wewnątrzwspólnotowe, dostawy trójstronne, łańcuchowe)
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego - min B2/C1
  • Bardzo dobra organizacja pracy własnej i zespołu
  • Wysoko rozwinięte umiejętności analityczne
  • Komunikatywność i zacięcie liderskie, zdolność do budowania atmosfery współpracy
  • Energia i pasja w działaniu, pro aktywność i inicjatywa w podejmowaniu nowych działań
  • Asertywność i umiejętność skutecznego załatwiania tematów
  • Mile widziana znajomość Microsoft Dynamics AX
  • Mile widziane uprawnienia doradcy podatkowego

Opis stanowiska / Job description:

  • Nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych grupy spółek (polskich i zagranicznych) zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa
  • Koordynacja i nadzór nad sporządzaniem deklaracji podatkowych VAT, CIT oraz ich odpowiedników dla spółek zagranicznych, ze szczególnym uwzględnieniem podatku u źródła i cen transferowych
  • Udoskonalanie procesów związanych z obowiązkami podatkowymi spółek
  • Analiza przepisów prawnych oraz wdrażanie zmian w legislacji do procesów spółek
  • Współpraca z doradcami podatkowymi w kraju i za granicą
  • Stały kontakt i współpraca z zagranicznymi biurami księgowymi
  • Koordynacja pracy zespołu księgowego w zakresie podatkowym
  • Prowadzenie szkoleń wewnętrznych w zakresie podatków
  • Sporządzanie raportów oraz analiz na potrzeby zarządu
  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych
  • Kontrola dokumentów księgowych zgodnie z przepisami podatkowymi

Oferujemy / We offer:

  • Praca z gronem doświadczonych specjalistów
  • Swobodna, pozytywna atmosfera
  • Nieustanny rozwój zawodowy
  • Możliwość częściowej pracy zdalnej
  • Strefa chillout
  • Darmowy parking (również dla rowerów)
  • Elastyczne formy współpracy
  • Prywatna opieka medyczna
  • Lekcje angielskiego
  • System kafeteryjny MyBenefit

Podsumowanie / Job summary:

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za rozliczanie spółek z Grupy Kapitałowej (polskie oraz zagraniczne). Współpraca z doradcami podatkowymi w kraju i za granicą. Stały kontakt i współpraca z zagranicznymi biurami księgowymi, koordynowanie pracy zespołu księgowego w zakresie głównie podatkowym.

Już złożyłeś aplikacje na tę ofertę aplikuję 12 wyświetleń oferty [Chief Accountant - TAX Expert (m/f) Katowice]